Zahradní fontány a kašny

Zahradní fontány a kašny

1461439294-436992-big

Zahradní kašna nebo fontána, to je neotřelý moderní designový doplněk každé zahrady ale i interiéru. Tytam jsou časy, kdy trendem byly prázdné zahrady s trávou sečenou na centimetr délky a dominantou v podobě houpačky někde v prostřed zahrady. Dnes se naštěstí zahradní „móda“ ubírá mnohem příjemnějším směrem a zahrady jsou mnohem častěji plné života, květin, stromků, posezení a nejrůznějších skleníčků.

Jedním z takových příjemných zahradních doplňků je i zahradní kašna a jezírkové fontány. Jsou to zařízení, které vlastně napodobují přírodní vodní zdroj. Dodávají zahradě jakoby šmrc a navozují pocit absolutního pobytu v přírodě. Jsou jakousi připomínkou přírody, vnášejí do zahrady zvuk tekoucí vody a s ním i příjemné pocity. Mnoho lidí také říká, že zahradní fontána je vrací do dětských let. Vzpomínají na výlety do přírody, toulky lesy a příjemná posezení s kamarády někd u vody. Zahradní fontánky tedy neplní jen estetickou funkci, je zároveň i doplňkem, který dotváří celkový charakter zahrady a vyvolává v návštěvnících jen a jen příjemné pocity.

1461439367-525703-big

Ovšem přátelé, výčet pozitivních přínosů zdaleka nekončí. Kašny a fontány nepřinášejí užitek jen nám, lidem ale také našim přátelům z říše zvířat. Fontána se může stát domovem pro rybičky, semtam si k ní najde cestu malá žabka a například koupací miska pro ptáky učiní z vaší zahrady dokonalou oázu klidu a ráj na zemi. Ptačí zpěv a cvrlikání léčí, to věděli už naši předci a dnes se na tento fakt pomalu zapomíná. Zároveň se takové pítko či fontána obklopené drobnými ptáčky stane nekonečným cirkusem a zdrojem zábavy pro naše děti.