Stavíme krb od základů

Stavíme krb od základů

Pokud jste i vy přišli na to, že nejlepším způsobem vytápění interiéru jsou tuhá paliva, vězte, že největší pozornost byste měli věnovat krbu. Můžete mít samozřejmě také krbová kamna, ale ta se hodí spíš do menších interiérů. Potřebují méně prostoru, ale jsou navzdory tomu velmi výkonná. Krb je však krb, pokud někdo touží mít doma příjemnou harmonickou atmosféru, kterou dokáže vykouzlit pouze pravý oheň, těžko si představí, že jsou jejím zdrojem krbová kamna. Většina z nás si představuje prostorný velký krb v obývacím pokoji, odkud lze krásně sledovat hořící oheň.

Rozhodnete-li se i vy, že je pro vás stavba krbu tím správným řešením, je třeba nejprve zjistit, jaký výkon krbu potřebujete. Za ten zodpovídá krbová vložka, má na starosti také výhřevnost a účinnost spalování, zatímco krbová obestavba má za úkol starat se o vzhled krbu. V první fázi si tedy rozmyslete, jak chcete, aby váš zdroj tepla vypadal, potom přichází na řadu princip, jak má zdroj tepla pracovat. Tuhými palivy můžete vytápět pouze místnost, ve které se krb nebo krbová kamna nachází, většinou se ale pomocí krbu vytápí celá domácnost.

Krby

V zásadě existují dva způsoby vytápění, jedním je rozvod horkého vzduchu, který je pomocí speciálního potrubí veden do vytápěných místností. Druhou možností je potom rozvod teplé vody, ta může vytápět také celou domácnost bez problémů, navíc si tímto způsobem můžete ohřívat také vodu. Pro topení teplou vodou budete potřebovat teplovodní krbovou vložku, která je vybavena tepelným výměníkem.

Je třeba však myslet také na to, že spalováním tuhých paliv jsou vyvíjeny nežádoucí spaliny, které je třeba z otopné soustavy dostat pryč, k tomu slouží systém kouřovodů napojených na nerezový komín. Tato soustava je naprosto spolehlivá, má dlouhou životnost a je maximálně odolná. Chcete zabít dvě mouchy jednou ranou a pořídit si kompletní otopnou soustavu i s odvodem spalin? Zavítejte na Krby-stavba.cz, kde naleznete krby, krbová kamna, kouřovody i nerezové komíny v mnoha různých provedeních.