Posuvné dveře řeší problém s malým prostorem

Posuvné dveře řeší problém s malým prostorem

003

Bydlíte v malém,  chystáte se stavět menší domek nebo rekonstruovat byt a už teď víte, že chcete za každou cenu ušetřit místo a využít každý centimetr prostoru v pokojích? Pak zbystřete, protože tu pro vás máme užitečný tip. Tip, který vám ušetří místo a zároveň prakticky pomůže vyřešit problémy s úložným prostorem.

Možná si to ani neuvědomujete, ale dveře jsou pro mnoho domácností prostorovým problémem. Klasické dveře totiž vyžadují poměrně dost volného prostoru pro pohodlné otevření. Mnohdy tak není možné hned vedle dveří umístit například skříň, polici nebo knihovnu. Naštěstí ale existuje elegantní řešení. Tím řešením jsou posuvné dveře. Posuvné dveře chytře řeší problém prostoru potřebného pro otevření klasických dveří. Zároveň jsou skvělým designovým prvkem, který oživí každé bydlení, zvláště to malé – viz náš další článek 6 rad, jak zařídit malý byt.

Jaké posuvné dveře si vybrat?

Posuvné dveře do menších bytů doporučujeme vybírat jednokřídlé, protože zabírají minimum prostoru, ale přitom jimi lze pohodlně projít a dokonce jimi pronesete podle potřeby běžný nábytek. Není problém sehnat posuvné dveře s šířkou průchodu i 1200 mm. Kromě samotných posuvných dveří budete potřebovat pouzdro pro posuvné dveře – tedy pouzdro, do kterého dveře zajíždí a které dveře kotví ve zdi nebo v sádrokartonu. Z nejznámějších můžeme zmínit například stavební pouzdra značky Scrigno, která jsou kvalitní a zároveň je lze pořídit za poměrně rozumnou cenu.

Zvládneme instalaci dveří?

Nejsnadnější je instalace posuvných dveří a pouzdra do sádrokartonových příček. Pro tyto účely budete potřebovat pouzdro Scrigno Doorkit, což je vlastně  souprava stavebního pouzdra určená přímo pro sádrokartonové příčky. Tuto sestavu zvládne zkompletovat i amatér podle přiloženého návodu. Scrigno Doorkit se kompletuje pomocí západkového systému a nemusíte tedy použít žádný další spojovací materiál. Rám tohoto pouzdra je vyroben z kvalitního kovu a nenajdete v něm žádné plastové díly. Tím je zajištěna vysoká životnost pouzdra a kvalitní posuv dveří.

Pouzdro do zdi pak můžete vybrat např. z řady Scrigno Stech. Instalace tohoto pouzdra už vyžaduje trochu víc zručnosti a zkušeností. Pokud si na složitější rekonstrukci netroufnete, pak ji nechte raději zkušenějším zedníkům nebo řemeslníkům.

Pěkně pomalu

Posuvné dveře máme vybrané, už také víme, že budeme potřebovat stavební pouzdro, ale ještě je tu jedna drobnost, na kterou bychom neměli zapomínat. Je to drobnost, která dělá z posuvných dveří dveře naprosto tiché. Tím kouzelným dílem je zpomalovač dveřního dorazu. Ten při zavírání dveře pěkně zpomalí a díky tomu nepříjemně nebouchají, ale plynule se dovírají. Jaké jsou další výhody zpomalovače dveřního dorazu?

  • plynulé a tiché dovírání dveří
  • snadná a rychlá montáž
  • nemění vzhled dveří

Věříme, že byl pro vás článek zajímavou inspirací a že vám posuvné dveře pomohou ušetřit další kus místa, který budete moci dle libosti využívat.