Pojistěte si domácnost zodpovědně

Pojistěte si domácnost zodpovědně

Nezodpovědnost se v případě bydlení nevyplácí. I malý byt je plný cenného vybavení, a pokud dojde k jeho zničení, je třeba na nákup nových věcí vynaložit velkou finanční částku. Aby vám v případě škod nezbyly jen oči pro pláč, pojistěte si domácnost zodpovědně. Uděláte to online a je třeba zvážit jen několik drobností.

Volba varianty jako priorita

Nejdříve ze všeho musíte vybrat variantu pojistky. Existují tři různé typy, které se od sebe odlišují rozsahem krytí. Prvním typem je pojištění bydlení, které kryje škody na věcech nemovitých, tedy na bytě nebo domě jako takovém, kryje také škody na zahradních kulturách a vybavení zahrady, jako jsou studna, žumpa aj. Pozor, tato i další pojistky musí být vždy sepsány na jméno majitele. Proč, se dozvíte tady.

Pro majitele bytu je výhodnější si sjednat pojištění domácnosti a v nejlepším případě pojištění majetku. Pojištění domácnosti se totiž vztahuje na věci movité, pomůže například tedy, když vás vytopí soused a zničí vám nábytek, když dojde k přepětí v síti a nepřežijí to spotřebiče apod. Když chcete mít jistotu absolutní ochrany, zvolíte si pojištění majetku, protože to se vztahuje na škody na věcech movitých i nemovitých.

Nejvýhodnější cenu hledejte online

Abyste neplatili za pojistku více než je nutné, musíte si dobře nastavit limity, které musí odpovídat ceně vašeho majetku. Pokud si s tím nevíte rady, nechte si poradit přímo v pojišťovně. Jak najít nejlepší cenu? Pomocí online srovnávačů si udělejte přehled o nabídkách jednotlivých pojišťoven a poté si nabídky ověřte přímo u nich. Z hlediska peněz i rychlosti je výhodnější online pojištění majetku. Pojišťovny při této formě sjednání nabízí výhodné ceny a bonusy zdarma. K bezproblémovému vyřízení je navíc potřeba znát jen velikost obytné plochy v m2. Smlouva vám přijde na e-mail a pojistka je většinou platná hned od druhého dne.