Komín – nezbytný doplněk otopné soustavy

  • 20 listopadu 2014
  • Malá bydlení, Nezařazené
  • Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Komín – nezbytný doplněk otopné soustavy
Komín – nezbytný doplněk otopné soustavy

Komín patří mezi nepostradatelné součásti téměř každé otopné soustavy. To máte jako s automobilem. ten rovněž potřebuje být vybaven kvalitním výfukem, aby jeho motor správně fungoval. Stejně tak kamna či krbová vložka potřebují být napojeny na odvod spalin, které se při hoření paliv uvolňují. Pokud vám výfuk u auta praskne nebo ho nějaký vtipálek ucpe, nepodaří se vám buď vůbec nastartovat nebo motor brzo zhasne. Stejné je to u domu a jeho komínu, pokud by se spaliny hromadily v soustavě, způsobovaly by snižování účinnosti spalování.

V dřívějších dobách se používaly prakticky výhradně zděné komíny. Jejich nevýhodou je, že nejsou příliš odolné vůči působení kyselých spalin z tuhých paliv, proto se vyplatí investovat do komínu s dlouhou životností. Takovými jsou třeba nerezové komíny. Nerez se na výrobu komínu používá hned z několika dobrých důvodů. Především je to její odolnost vůči vlhkosti, extrémním teplotám i chemickému působení, dále potom nízká hmotnost a dlouhá životnost.

Komíny

Tyto praktické vlastnosti se postarají o to, že komíny nerez jsou vysoce odolné a můžete je bez obav použít i pro odvod spalin z tuhých paliv. Nízká hmotnost nerezové oceli způsobuje, že se s komínem velmi dobře manipuluje a snadno se instaluje. Zároveň lze nerezový komín instalovat na dům i dodatečně na fasádu, nepotřebuje vlastní základ.

Nerezový komín si zamilujete také pro jeho vzhled, nerez je v poslední době v módě, používá se nejen v interiéru, ale často právě i v exteriéru, dům s nerezovým komínem tedy je v kurzu. Nemusíte se bát, že by se na váš dům nerezový komín nehodil, díky variabilitě, různým velikostem, tvarům a provedení jednotlivých částí je nerezový komín maximálně univerzální. Rozhodněte se pro nerezový komín i vy a složte si jej přesně tak, jak potřebujete.