Komín jako ze škatulky

Komín jako ze škatulky

Většina domácností, které chtějí ušetřit, přijdou na to, že nejlepším způsobem je topení tuhými palivy. Potom je však otázka, jak odvádět nežádoucí spaliny z otopné soustavy, kde způsobují snižování účinnosti vytápění, pokud se neodvedou pryč. Řešením je kvalitní komín, který je ale nejlepší? Na tuto otázku je kupodivu poměrně jednoznačná odpověď. Nejlepším řešením jsou nerezové komíny, které jsou po všech stránkách velmi odolné.

Spalováním tuhých paliv vznikají agresivní kyselé kondenzáty, které negativně působí na každý komín. Proto je důležité vložit důvěru v opravdu kvalitní komín z odolného materiálu. Nerezové komíny se vyrábí z nerezového plechu prvotřídní jakosti, díky své odolnosti vůči extrémním teplotám, vlhkosti i mechanickému a chemickému působení mají nerezové komíny velmi dlouhou životnost. Doplníte-li vaši otopnou soustavu kvalitním komínem, ovlivníte tak pozitivně účinnost spalování a spotřebu paliva při topení krbem.

Komíny nerez

Nemáte-li optimální rozměr komínu, nezoufejte, v případě nerezového komínu, který se skládá z jednotlivých dílů, není nejmenší problém přidat další díl nebo naopak některý odstranit. Pokud to nepomůže, existují generátory tahu, které vytváří v komínu správný podtlak, aby nežádoucí spaliny snáz odešly pryč. Nerezové komíny mají celou řadu výhod, k těm nejdůležitějším patří nízká hmotnost, značná odolnost vůči vlhkosti, vysokým teplotám i chemickým činidlům a potom také snadná manipulovatelnost. Díky nízké hmotnosti nerezové komíny nepotřebují vlastní základy, snadno je tak připevníte na fasádu domu a můžete nerezový komín vybudovat i u již stojícího domu.

Pokud zaujal nerezový komín i vás, navštivte internetový obchod Komíny-nerez.cz, který se specializuje na prodej nerezových komínů a náhradních dílů. Seženete zde komíny nerez v nejrůznějších provedeních. Neváhejte tedy a pořiďte si i vy kvalitní komín pro odvod spalin.