Jak ošetřit fasádu, aby vypadala jako nová?

  • 1 července 2017
  • Malá bydlení, Nezařazené
  • Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jak ošetřit fasádu, aby vypadala jako nová?
Jak ošetřit fasádu, aby vypadala jako nová?

Přijde vám váš dům omšelý a ušmudlaný, chtělo by to změnu, ale nevíte jakou? Zaměřte se na fasádu domu. Leckdo by si řekl, že fasáda domu je to poslední, co by mělo poutat vaši pozornost. Chyba lávky! Pokud chcete žít v čistém, zdravém domě, čištění a následný nátěr fasády jsou naprostým základem.

Izolace proti přírodním živlům

Hlavním úkolem fasády je izolace proti nepříznivým vlivům, jako je déšť, mráz, sluneční záření a vítr. Vítr časem nanese na dům mikroskopické částečky prachu a jiných nečistot. Následkem těchto vlivů začíná fasáda zvětrávat, šednout a může dokonce začít plesnivět a obrůstat mechem či lišejníkem. Nejen, že to nevypadá esteticky dobře, ale navíc plísně a vlhkost s sebou přináší i možná zdravotní rizika. Jsou totiž skvělým podnebím pro vznik astmatu a jiných závažných onemocnění. Fasáda následně přestává plnit i svoji izolační funkci, což neblaze pocítíte na měsíčním vyúčtování. Skvělým řešením jsou nátěry proti plísním.

Jak na údržbu fasády?

Údržba fasády by se měla uskutečnit nejméně jednou za pět až osm let. Čištění odstraní z fasády nánosy prachu a špíny a vrátí jí její původní vzhled. Avšak pozor! Na tuto práci si najměte opravdové profesionály, kteří mají s tímto typem práce zkušenosti. Stává se totiž, že nezkušení dělníci použijí nepřiměřené síly a může dojít k poškození povrchu stavby. Po odstranění nečistot a plísní bude váš dům zase zářit čistotou. Uvidíte, jak vám budou sousedé závidět. Pokud však nechcete za rok řešit ty samé problémy, čištění nestačí. Čištění pouze uspokojí oči a je pouze takovou malou kosmetickou úpravou. Dům vypadá na první pohled čistě a krásně, ale může ho i nadále trápit vlhkost a plísně.

Zatočte s plísněmi jednou provždy

Stojí váš dům ve stínu lesa či poblíž potoka? To jistě bojujete s nepříjemnými plísněmi a dům obrůstá mechem. Nezoufejte, ochranné nátěry umí zázraky. Po čištění fasády by vždy měl následovat ochranný nátěr. Nátěr je vybírán s ohledem na konkrétní dům. Svoji roli hraje okolí domu, typ fasády a míra znečištění. Nátěry se aplikují až na vyčištěnou fasádu. Mezi nejpoužívanější nátěry patří hydrofobní nátěr, nátěr proti plísním a zpevňovací nátěr. Pokud si nejste jistí, jaký nátěr zvolit, neváhejte kontaktovat zástupce čistící firmy, kteří vám jistě pomohou vybrat to pravé.