Jak najít levný byt v Praze?

  • 18 ledna 2016
  • Inspirace, Nezařazené
  • Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Jak najít levný byt v Praze?
Jak najít levný byt v Praze?

Byt Praha

Praha je jakožto hlavní město nejvyhledávanějším místem na bydlení. Je to dáno především velkou nabídkou pracovních příležitostí, vyššími platy, špičkovou občanskou vybaveností a nadstandardním kulturním vyžitím. Tyto výhody a lákadla si však berou svoji daň v podobě drahého bydlení. Kdo jednou sháněl byt v Praze, tak moc dobře ví, že ceny za pronájem či byt mnohonásobně převyšují ceny bytů v menších městech. Ale nezoufejte, krásné nové byty v Praze mohou být k sehnání i za rozumné peníze, stačí jen vědět, kde hledat. Jak praví staré přísloví, kdo hledá, najde a my vám poradíme, jak hledat, abyste skutečně našli byt podle svých představ a finančních možností.

Nejprve si musíte ujasnit, co od nového bytu očekáváte. To znamená, jak velký byt potřebujete, kolik jste ochotni do něj investovat a budete-li chtít byt koupit či si ho jen pronajímat. Dalším důležitým faktorem je i lokalita a s ní spojená dostupnost a občanská vybavenost. Zjistěte si, zda je z dané lokality dobré spojení do vaší práce či školy a jsou-li poblíž potraviny, lékárna a další základní služby. V okrajových částech Prahy samozřejmě najdete byty levněji, avšak bude muset dojíždět do centra, a co ušetříte na nájmu, tak projedete.

Když budete mít jasno, můžete přistoupit k samotnému výběru. Rozhoďte sítě, štěstí přeje připraveným, proto nespoléhejte pouze na jeden zdroj. Obvolejte kamarády a známé, dejte o sobě vědět na sociálních sítích. Dobré ubytování vám mohou nabídnout i lidé, od kterých byste to nikdy nečekali. Prozkoumejte inzertní servery a noviny. Stačí do vyhledavače zadat heslo: byt Praha a sami budete překvapeni, kolik nabídek najdete. Internet je při hledání bytů výborným pomocníkem. Vždy upřednostňujte inzertní servery, které nabízí pronájem a prodej bytů bez realitky. Realitní kanceláře si totiž berou velmi tučnou provizi a to dokonce i za zprostředkování pronájmu. Pokud tedy chcete ušetřit, obraťte se přímo na majitele bytu. Bydlení v Praze nemusí stát majlant, stačí mít jen oči otevřené a jít svému štěstí kousek naproti.