Interiér jako nový

Interiér jako nový

V každém interiéru je podstatný první dojem. Jakmile vejdete do místnosti, uvidíte stěny, zařízení a dýchne na vás specifická atmosféra. Chcete-li si i vy u vás doma vytvořit příjemnou atmosféru, je třeba interiér vybavit podle vašeho vkusu a začít byste měli u stěn. Stěny můžete vymalovat nebo použít třeba tapety. Instalace klasických tapet je složitější, můžete ale použít samolepicí tapety, které jednoduše odstraníte z podkladového papíru a lepíte na stěnu. Můžete je použít v novém interiéru, ale samozřejmě tapetovat můžete i starší interiér, který chcete pozvednout na vyšší úroveň. Pak je tapetování jednou z příhodných variant, jak docílit příjemné změny ve vašem bydlení.

Tapetovat bez použití lepidla?

Samolepicí tapety se liší od klasických papírových zejména tím, že k jejich instalaci není potřeba speciální lepidlo, které slouží k uchycení na stěnu. Tento druh tapet je vyráběn tak, že spodní strana lepí. Tudíž stačí odlepit tapetu z papíru a přiložit ji na stěnu. Je doporučováno ji zkracovat až po přiložení na stěnu. Pro vyhlazení a zbavení se vzduchových bublin můžete použít dlaně nebo velkou štětku či smeták. Tak tapeta krásně přilne ke stěně a nebude se vám odlepovat.

Samolepicí tapety jsou k dostání v nejrůznějších motivech, vzorech a designech. Při výběru záleží na typu místnosti, do které chcete samolepicí tapety umístit. V dispozici jsou nejčastěji přírodní motivy jako dřevo, kamení apod. Ty využijete bez problémů v každém obývacím pokoji, pracovně či na chodbě. Samolepicí jsou ale také zrcadlové folie, tabulové folie, na které se dá psát, ty si často oblíbí děti nebo je můžete použít na nejrůznější vzkazy. Rovněž na sklo se používají různé samolepicí transparentní folie, které vytvoří dekor mrazu, kapiček vody apod. Ty se používají často k dekoraci prosklených stěn nebo i oken. Výběr tapet a samolepicích dekorací je velmi široký a určitě si vybere každý.