DIY: Návod na montáž sádrokartonu

DIY: Návod na montáž sádrokartonu

Montáž sádrokartonu je v současnosti velmi často vyhledávanou činností při rekonstrukcích všech druhů bydlení. Sádrokartony mají mnoho výhod, díky kterým se jejich obliba zvyšuje. Na rozdíl od ostatních materiálů k rekonstrukci patří sádrokartony ke snadnějším materiálům na montáž a realizaci. Vše, co potřebujete je smysl pro přesnost, manuální zručnost, správné nářadí a ten správný návod. A právě návod k montáži sádrokartonu si nyní přestavíme.

Jak na strop?

Pro montáž sádrokartonu na stropě je vždy vhodné pracovat ve dvou lidech. Ze všeho nejdříve si na stropě místnosti vytvoříme obvodovou konstrukci z UD profilů s zapojovacím těsněním. UD profily připevníme na strop. Dalším krokem je montáž CD profilů. CD profily se pomocí třmenů nebo závěsů přichytí ke stropu. Dále je možné umístit podhledy z křížových roštů a vložit minerální izolaci. Pak už stačí jen na CD profily přichytit sádrokartonové desky.

Jak na příčky?

Návod na montáž sádrokartonu na příčky také není složitý. Na strop, podlahu a stěny namontovat UW profily. Samozřejmě se vyloží izolací. Do tohoto rámu zasazujeme CW profily, které přišroubujeme k UW profilům. V místě plánovaných dveří osadíme prostor UA profily a instalujeme zárubeň. Připravte otvory pro vypínače, zásuvky a proveďte elektroinstalaci. Pak stačí jen na CW profily namontovat sádrokartonové desky.

Postup je stejný ve všech prostorách

Nezáleží na tom, zda potřebujete rekonstruovat pomocí sádrokartonu panelákový byt, rodinný dům nebo komerční prostory. Postup realizace je všude stejný. Jen podle typu zdiva je třeba vybírat specifické kotvící prvky a šrouby pro daný typ zdiva.