Co je to bytová stanice a jak se o ni starat?

  • 30 července 2018
  • Interiér, Nezařazené
  • Komentáře nejsou povolené u textu s názvem Co je to bytová stanice a jak se o ni starat?
Co je to bytová stanice a jak se o ni starat?

Bytová stanice je vpodstatě moderní výměníková předávací stanice. Bytová stanice umožňuje velmi účinné a zároveň také komfortní zásobování bytů a domů teplem a teplou vodou a to bez ohledu na použitý zdroj ohřevu topné vody. Možná vás bude zajímat, jaké bytové stanice jsou v současné době nejoblíbenější. Jsou jimi bezesporu stanice značek Gira, LOGOaktiv od Meibes, Ivar a Danfoss.

Jaké jsou vlastně výhody bytových stanic?

Nejdůležitější otázka, kterou si mnozí z vás jistě položí, je – jaké jsou vlastně výhody bytových stanic? Zřejmě největší výhodou bytové stanice je úspora potřebné využité energie a tím pádem také peněz vynaložených na provoz domácnosti. Majitelé bytové stanice odebírají opravdu jen a pouze tolik, kolik pro vytápění a ohřev vody opravdu potřebují. Logicky pak tedy ve výsledku platí právě jen za toto odebrané množství tepla a úspora je tak značná.

Čištění a servis bytových stanic

Každá správná moderní bytová stanice je vybavena ochrannými filtry, které jsou ve stanici umístěny proto, aby zabránily znečištění a poškození jednotlivých prvků celé bytové stanice. Zároveň tyto filtry zajišťují správnou funkci bytových stanic. Vyčištění ochranných filtrů a jejich kontrola jesou nutné úkony a je potřeba je provádět minimálně jednou ročně. Zanedbání kontroly nebo čištění může vést až k poruše na zařízení. Proto bychom neměli kontrolu a čištění filtrů podceňovat a měli bychom vše svěřit do rukou odborníků. Čištění bychotých stanic provádní např. společnost pana Habáně. Vše potřebné najdete na jejich webu www.bytovestanice.cz